Przedstawienia


Kot w butach: 3-10 lat
Przygody Alicji: 10 lat i więcej
Wielka podróż Lulie: 3 lat i więcej
Pan to nima: 3 lat - 12 lat
Anime 4 - 10
Dziwowisko sarmackie: 14 lat i więcej

Kabaret Mimoto
http://teatr366.wix.com/kabaretmimotoKabaret Mimoto

"Pan to nima"


Spektakl Teatru Mimoto - wprowadza widzów w świat teatru bez słów.           Jednak ta unikalna forma teatralna wyjątkowo w tym spektaklu została          połączona ze słowem oraz piosenką aktorską. Spektakl opowiada        zabawną historię dwóch przyjaciół podróżujących z różnych końców        świata na wspólny występ, jednak na drodze spotyka ich wiele          zadziwiających przygód. Podczas tego interaktywnego przedstawienia      na scenie wystąpią widzowie, próbując niezwykłej sztuki iluzji. 

Występują: Grzegorz Grzywacz i Marcin Masztalerz Muzyka: Danuta Masztalerz; Pomysł i wykonanie: aktorzy Teatru Mimoto
Premiera
Premiera maj 2013 r


„Nous voilà” 

(Oto my)
 
Barwna historia trójki przyjaciół, artystów, którzy poznali się niegdyś przypadkowo na jednej z paryskich ulic. Ogromna wrażliwość bohaterów i pasja w skrajnie różnych formach artystycznych wyznacza im nieoczekiwanie wspólny cel, co sprawia, że ich życie radykalnie zaczyna się zmieniać. Interaktywny spektakl teatralny z elementami sztuki kuglarskiej, iluzji oraz cyrkowego show.

Reżyseria: Marcin Masztalerz
Muzyka: Danuta Masztalerz
Pomysł i wykonanie: aktorzy Teatru Mimoto:
Sylwia Najah, Grzegorz Grzywacz, Marcin Masztalerz

Premiera Międzyzdroje Festiwal Gwiazd 2012 r.

 

Teatr MIMOTO 

Teatr MIMOTO stworzyli Grzegorz Grzywacz – aktor Pantomimy Warszawskiej mający w dorobku dwa lata pracy w słynnej PANTOMIMIE WROCŁAWSKIEJ Tomaszewskiego oraz Marcin Masztalerz, aktor, reżyser
i pedagog z dużym doświadczeniem teatralnym. Kontynuują starą szlachetną formę teatru ruchu i gestu. Pantomima jest szlachetną i nieco zapomnianą formą wypowiedzi artystycznej, niezwykle efektowną wizualnie.
Teatr pantomimy ma dwie typowe postacie. Pierwsza z nich to komedia służąca łatwej rozrywce. Zwykle unika ona poważnych tematów i skomplikowanej fabuły, gdyż ma przede wszystkim doprowadzić widza do śmiechu. Druga postać pantomimy może rozśmieszać nie mniej niż pierwsza, ale ma inny cel – prowokuje refleksję nad sensem życiowych zaangażowań człowieka. Prócz komicznych, podejmuje też poważne tematy, a czasem wzrusza. Wymaga ona od widza większego wysiłku wyobraźni i intelektu, dlatego jest w pewnym sensie sztuką elitarną i światową.
Jeśli chodzi o słynnych i znanych mimów warto wspomnieć nazwiska: Jean-Gaspard Debureau, Étienne Decroux, Marcel Marceau, Oleg Popow, Jacques Le Coq, Ladislav Fialka, Henryk Tomaszewski, Andrzej Leparski, Janusz Stankiewicz, Stefan Niedziałkowski, czy wreszcie Ireneusz Krosny.
MIMOTO jest grupą uniwersalną. Obok etiud i miniatur pantomimicznych działa także jako grupa happeningowa realizując interaktywne akcje z publicznością podczas eventów, wydarzeń artystycznych i sportowych. Wysublimowana intelektualna prowokacja, zabawne odniesienia do rzeczywistości w połączeniu z perfekcyjnym warsztatem oraz umiejętnością wciągania ludzi do zabawy niemal zawsze przynosi sukcesy przynosząc w efekcie dobrą, wspólną zabawę w interaktywny teatr.


Przygody Alicji w Krainie Czarów 

  W każdej mądrej opowieści bohater dojrzewa i zmienia się, przechodzi od rozpaczy do nadziei, od słabości do siły, od beztroski do mądrości.Przed nami staje nasza  skromna bohaterka, która aby się zmienić, nabrać odwagi, trafia do dziwnego świata. Poznaje krainę, jakby wcześniej znaną, ale jak się okazuje wcale jej nie zna. Objawia się jej świat,gdzie chwilami czuje się bezpiecznie, a za chwilę traci grunt pod nogami. "Przygody Alicji w Krainie Czarów", to spektakl stworzony i wykonany w formie teatru lalki i aktora,  obrazujący wartości jakie panują w świecie marzeń dziecka. Charakterystyczne postaci przeniosą nas w świat marzeń sennych dojrzewającego młodego człowieka. Jak ta przygoda zmieni naszą Alicję? Zapraszamy na wspólną wędrówkę po "krainie dziwów", po wyjściu z tej krainy człowiek nie pozostanie taki sam. 
Scenariusz i reżyseria: Marcin Masztalerz 
Muzyka: Danuta Masztalerz 
Scenografia i kostiumy: Alina Więckiewicz 
Występują: Alina Więckiewicz, Grzegorz Grzywacz, Marcin Masztalerz 
Premiera: 6 XI 2010 r. 

Dziwowisko sarmackie 
na podstawie tekstów polskiej klasyki 
   Dziwowisko Sarmackie w Królewskim Teatrze w pałacu wilanowskim,przeniesie widza w świat i kulturę dawnej szlacheckiej Polski.Ukaże obraz pozytywnych, mało popularnych założeń kultury sarmackiej, które opierają się na zasadach praworządności honoru. Wartości te stanowią dziedzictwo kulturowe Polski i łamią stereotypowe spostrzeganie tej epoki, która zazwyczaj kojarzona jest z biesiadą, prywatą i politycznym buntem. Sztuka zawiera zabawne historie i obyczaje z czasów ówczesnej Rzeczpospolitej Szlacheckiej od schyłku XVI w. Pełne dowcipu, zabawnego dialogu i intryg miłosnych. Dla jednych będzie to karykaturą, a dla drugich zwierciadłem tożsamości narodowej w ukazaniu wyblakłych cnót i bohaterstwa.
Scenariusz i reżyseria: Marcin Masztalerz
Scenografia: Eliza Bajor
Kostiumy: Sylwia Majewska
Muzyka: Danuta Masztalerz
Choreografia tańca: Sylwia Majewska
Choreografia walki: Przemysław Szajewski
Występują: Sylwia Najach, Marcin Masztalerz, Grzegorz Grzywacz
Premiera:28 listopada 2009
Spektakl sfinansowany ze środków:  

Wg. Jej Książęcej Wysokości Księżny Hisako Takamado
  Ta urokliwa, mądra i inspirująca współczesna japońska baśń opowiada o górze lodowej Lulie, która wyruszyła w pełną przygód, niebezpieczną podróż z Bieguna Północnego na Biegun Południowy...
Pod wpływem tej baśni Amerykanin Jefferey Stock skomponował poemat symfoniczny na orkiestrę, chór oraz solistów, a utytułowany polski polarnik i podróżnik Marek Kamiński zorganizował wyprawę "Razem na biegun", na którą zaprosił niepełnosprawnego chłopca.
Przedstawienie przygotowane na VII Japoński Październik w Pałacu w Wilanowie z myślą o dzieciach i dla dzieci oraz ich bliskich; z ciekawą, kolorową scenografią, rekwizytami i muzyką napisaną specjalnie na tę okazję.
Spektakl wszedł do repertuaru Królewskiego Teatru w Pałacu w Wilanowie.

Scenariusz reżyseria: Marcin Masztalerz
Muzyka: Danuta Masztalerz
Scenografia: Eliza Bajor
Występują: Grzegorz Grzywacz, Marcin Masztalerz       
Konsultacja: Halina Pacwa Rentei
Premiera:11 października 2009

Kot w butach

wg Jana Brzechwy
  To piękna europejska baśń ludowa, zapisana i wydana w XVI wieku przez Giovanniego Francesco Straparole. Dzięki Janowi Brzechwie, który ją zaadaptował dla polskiego odbiorcy i napisał rytmicznym, wpadającym w ucho wierszem, możemy do dziś zachwycać się urokiem tej wdzięcznej i mądrej przypowieści. Przedstawienie w wykonaniu dwóch aktorów -pantomimy i teatru słowa - oczaruje najmłodszych widzów niekonwencjonalną grą, przepiękną muzyką i baśniową scenografią.
reżyseria: Marcin masztalerz
muzyka: Danuta Masztalerz
występują: Marcin Masztalerz, Grzegorz Grzywacz
Premiera: 14 marca 2009

"Dzień, w którym się zgubiłem" 

Spektakl według opowiadania I. B.Singera według pomysłu Marcina Masztalerza.
premiera 14 września 2008  

Anime
"Anime" Animacje Artystyczne Teatru Mimoto to  programem pełen ruchu i dobrej zabawy. W pierwszej części  przedstawienia aktorzy wprowadzają widzów w świat naszego głównego  bohatera - Pierrota, smutnej lalki,  która w czasie rozwoju akcji nabiera  coraz więcej ludzkich cech. Lalka zaczyna ożywać z pomocą widzów, którzy sami  kreują jej wygląd zewnętrzny, cechy charakteru i w znany sobie sposób  próbują ją rozweselić. W miarę rozwoju akcji Pierrot wraz ze swoim  przyjacielem proponuje widzom niezwykłe konkurencje z elementami  treningu sztuki aktorskiej oraz pantomimy. Ćwiczenia te w formie  inscenizacji i zabawy rozwijają u widzów wyobraźnie, pewność  siebie, poczucie własnej wartości, poczucie rytmu oraz twórcze i  samodzielne myślenie. Podczas animacji uczestnicy bawią się z aktorami,  często kreując własne pomysły (osiągane metodą Dramy). To wszystko pod okiem i z udziałem aktorów.
Uczestnicy zajęć mają do dyspozycji wiele ciekawych elementów scenografii, rekwizytów teatralnych i kuglarskich.

Występują: Grzegorz Grzywacz i Marcin Masztalerz
Pomysł i wykonanie aktorzy Teatru Mimoto
​Premiera 2014


 Mikołajki
 Mikołajki dla dzieci, program  z udziałem trzech artystów: dwóch aktorów i aktorki.
Opis:
Dwa tygodnie przed Mikołajem Panie każdej z grup przedszkolnych otrzymają od nas prostą instrukcję przygotowania dzieci na przybycie Mikołaja. Ponadto każda grupa otrzymuje jeszcze piękny list od samego Mikołaja.
W wyznaczony dzień Mikołaj przybywa w towarzystwie dwóch Elfów, którzy podczas wspólnej zabawy do świątecznej muzyki przygotowują z udziałem dzieci teatralną inscenizację w prezencie dla Mikołaja.
Po wyczerpującej zabawie i przygotowaniach, słusznej postury Mikołaj przybywa; ogląda przedstawienie; w podziękowaniu prezentuje swój artystyczny program; tańczy z dziećmi specjalny mikołajowy taniec i z pomocą elfów  sprawnie rozdaje przygotowane wcześniej prezenty.

Czas trwania programu ok. 1,5 godz.
Występują:
Oliwia Kowalczyk, Marcin Masztalerz, Grzegorz Grzywacz

  „Mikołaj w Krainie Czarów”
Opis programu Mikołaja dla dzieci.

Mikołajki dla dzieci, program z udziałem trzech artystów: dwóch aktorów i aktorki.

Program podzielony jest na III etapy;
etap I. ok. 1h
a) uroczyste przywitanie dzieci i oficjalne przedstawienie bohaterów z bajki "Przygody Alicji w Krainie Czarów".
b) odczytanie pięknego listu od św. Mikołaja
c) wspólne zaśpiewanie z aktorem znanych zimowych piosenek
d) wspólne tańce - nauka prostej choreografii.

etap II ok. 1,5h
Konkursy, gry i zabawy rodem z "Alicji w Krainie Czarów".

Etap III ok. 30 min
Mikołaj przybywa w towarzystwie bohaterów z bajki Alicja w Krainie czarów

Po wyczerpującej zabawie i przygotowaniach, słusznej postury Mikołaj
przybywa, w podziękowaniu za piękne przywitanie prezentuje swój artystyczny
program; tańczy z dziećmi specjalny mikołajowy taniec i z pomocą postaci z Alicji
sprawnie rozdaje przygotowane wcześniej prezenty.

To wszystko dzieje się na tle pięknej świątecznej, zimowej scenografii, oświetlonej
kolorowymi światłami ledowymi.
W tle cały czas leci świąteczna muzyko oraz podkłady muzyczne, do których
wspólnie z aktorami będziemy śpiewać piosenki ze wspólnym refrenem.

Czas trwania programu ok. 3h godz..
Występują:
Oliwia Kowalczyk, Marcin Masztalerz, Grzegorz Grzywacz